top of page

ДЛЯ  БАТЬКІВ

ЗНО-2018 в 4 і 9 класі: програми і обов’язкові предмети

    Починаючи з 1 вересня 2018 року в Україні вводиться обов’язкове ЗНО для всіх учнів 4 та 9 класів.Це пов’язано з новою концепцією середньої освіти, яку можна проілюструвати за допомогою формули: «4+5+3». Першим циклом є навчання в початковій школі (4), потім йде базова середня освіта (5) і старша школа — профільне навчання в гімназії, академічному ліцеї чи професійному коледжі (3).

     Закінчення кожного рівня передбачає складання державних тестів. Згідно нового Закону України «Про освіту», після четвертого і дев’ятого класу учні мають проходити зовнішнє незалежне оцінювання. Процедура та порядок його проведення визначаються Міносвіти і повинні бути оприлюднені не пізніше шести місяців до запланованої дати іспиту.

ЗНО у 9 класі

   Тестування учнів після 9-го класу за програмою ЗНО проводиться з метою оцінки якості знань та подальшого вступу у профільний навчальний заклад — гімназію, ліцей або коледж. Переведення до старшої школи відбувається за результатами незалежних іспитів. При цьому вступ до престижних освітніх закладів здійснюється на конкурсній основі.

Обов’язкові предмети ЗНО (9 клас)

    Як і під час інших різновидів незалежного тестування, обов’язковим предметом ЗНО в 9 класі є українська мова та література. Додаткові обов’язкові і необов’язкові дисципліни: історія України, математика, географія, біологія, фізика, хімія та іноземні мови.

     Програми ЗНО-2018 для 9-го класу

Перелік програм ЗНО у 9 класі (PDF)  опублікування — після затвердження МОН

  • Українська мова і література

  • Історія України

  • Англійська мова

  • Французька мова

  • Іспанська мова

  • Російська мова

  • Німецька мова

  • Математика

  • Географія

  • Біологія

  • Фізика

  • Хімія

     ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

      Відповідно до статті 18 Закону України “Про загальну середню освіту” зарахування дітей до першого класу початкової школи здійснюється на безконкурсній основі.

       Дітям, які вступають до першого класу школи, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

    У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

     Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

– заява на ім’я директора школи;

– копія свідоцтва про народження дитини;

– медична картка встановленого зразка;

- згода батьтків на обробку персональної інформації про дитину;

- згода батьків на фотографування та розміщення матеріалів про дитину на шкільному сайті;

– документ про наявний рівень освіти (крім дітей, які вступають до 1 -го класу).

     До першого класу зараховуються діти, як правило, з шести років, які досягли шкільної зрілості.

    Переведення учнів до іншого навчального закладу здійснюється за наявності підтвердження про прийом до іншого навчального закладу.

    Учням, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу, надається право і створюються умови для індивідуального навчання відповідно до Положення про індивідуальне навчання, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

     У навчальному закладі створюються умови для інклюзивного навчання.

    Згідно зі статтею 12 Закону України “Про охорону дитинства” батьки несуть відповідальність за стан здоров’я дитини, її фізичний розвиток.

    Відповідно до статтей 12, 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов’язані надавати об’єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п’ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об’єктивно інформованих батьків або інших законних представників, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об’єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров’я і подальші наслідки. Якщо особа та (або) її законні  представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження – засвідчити це актом у присутності свідків.

    Питання про відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров’я України від  29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного “Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу”).

bottom of page