top of page

ІСТОРІЯ  РІВСЬКОЇ  ШКОЛИ

Старе приміщення Рівської школи
Сучасне приміщення Рівської школи

   В 1893 році в селі Рові було відкрито школу грамоти. Приміщення свого школа не мала, щорічно на її утримання йшло 45 тодішніх карбованців і ще на посібники 5 карбованців з сум мирського збору. Вчилося в ній 25 хлопчиків і 5 дівчаток у трьох групах з якими працював один вчитель.

     Всього в селі нараховувалось в той час 80 дворів і проживало 337 селян.

    У 1920 році відкрив школу і почав в ній працювати Богорізський Сергій Панасович. Школу відвідували ті учні яким не вдалося закінчити її через роки війни. Заняття проводилося за старими підручниками. 

   В 1921 році почала працювати в селі Рівська трудова школа з 3-річним навчанням. В школі працювали одна вчителька - Богорівська Пелагея Панасівна та один техпрацівник. В 1922 році в школі вже навчалося 32 учнів.

   В 1925 році на базі трудової школи відкривається хата-читальня, яку відвідували навіть дорослі. Вперше в селі, при школі починає діяти сільська бібліотека.

    В 1927 році з метою поширення грамотності серед жителів села, створюється при школі групи лікнепу (ліквідації неписемності), де вчителі школи, комсомольці навчали старших за віком людей писати і читати. За невеликий період майже все населення села знало грамоту. 

   Всі учні шкільного віку в селі відвідували початкову школу. Директор закладу Микола Кузьмович Пацфер прагнув перетворити початкову школу в семирічну, щоб діти не ходили на навчання в сусідні села. Так поступово були відкриті 5 та 6 клас. І ось 1935 року започатковано 7 клас.

   В 1936 році відбувся перший випуск учні з 7 класу Рівської семирічної школи. Було випущено 24 учні серед них:

1.Співак Олександра Ісаківна. 

2.Посвалюк Іван Кузьмович. 

3.Шелест Ганна Яківна. 

4.Веренько Тарас Кузьмович. 

5.Співак Ольга Радіонівна. 

6.Співак Ірина Арсенівна. 

    Випускники були не тільки з Рову, а й з навколишніх сіл: з Тартака та Біликовець. 

    Директором школи в той час був Цехмистер Олексій Андронович. Працювало вже 8 учителів, і серед них перший вчитель, що був вихідцем з села Рів- Співак Олександр Юхимович. 

   В 1941-1942 рр. школа в селі не працювала. Лише в 1943-1944 рр. почала діяти початкова школа, яка знаходилась у двох приміщеннях. Розпочалось навчання 5 квітня 1943 р. закінчилось 5 травня 1944 р.(з великими перервами під час боїв). Було 5 класних кімнат, навчалося 105 учнів в одну зміну, було 34 парти. 

   1 клас – 33 учні – 17 дівчаток 

   2 клас – 23 учні – 13 дівчаток 

   3 клас – 29 учнів – 10 дівчаток 

   4 клас – 20 учнів – 4 дівчинки 

   Працювало 3 вчителя і 1 технічка. 

  З 1944 по 1950 р. в селі діяла початкова школа. В школу приходять нові учителі: Гусак Леонід Никифорович, Гусак Міла Прокофівна, Дюрбенко Ольга Семенівна. 

    В 1952 р. в школі відкривається 7 клас (до цього діти ходили вчитися в село Біликівці і Межирів), а в 1953 році відбувся перший післявоєнний випуск 7 класу. Директором школи був Леонід Никифорович Гусак.

Випускники працювали на колгоспних полях, трудились на інших роботах, а ввечері вони поспішали до старенького пристосованого приміщення-клубу,  де діяли різноманітні гуртки художньої самодіяльності. Під керівництвом вчителя Співака Олександра Юхимовича працював драматичний гурток, членами якого були поставлені п’єси «Москаль-чарівник», «На перші гуси». Ролі виконували Крупач Анатолій Федорович, Ковальчук Олександр Павлович, Слободян Ольга Петрівна, Захарчук Анатолій Степанович, Ластовецький Віктор Володимирович. А Воропаєва Зоя Дмитрівна та Слободян Ольга Петрівна за вокальний хист стали учасниками обласного огляду колективів художньої самодіяльності, у місці Вінниці. Керівник – Воропаєва Ірина Григорівна та музикант - Захарчук Анатолій Степанович.

    В 1961 році школа стала восьмирічною, тоді відбувся перший випуск 8 класу. 

   Потім так сталося, що приміщення в якому протягом багатьох років навчалися сотні учнів стало непридатним для навчання і завалилося. Тому постала негайна потреба – збудувати нову школу. Тоді директором школи був Зелений Василь Михайлович, вважав справою честі і слова побудувати в центрі села нову школу. 

    Будувало школу все село. Ковальчук Олександр Павлович – вчитель праці організовує бригаду з числа учнів 7-8 класів: Гребенюк Петро, Борисенко Петро, Стаднічук Олександр (на 2017 р. працює сторожем у Рівській ЗОШ І-ІІ ступенів), Вознюк Віктор , Захарчук Микола , Куцак Павло, Свічинський Анатолій, Веренько Василь, Співак Юрій, Коренюк Володимир. На чолі з бригадиром Слободяном Іваном та вчителем праці робота кипіла. І школа швидко росла. Закінчували роботу студенти Вінницького будівельного технікуму.

    В 1971 році закінчили будувати школу. І 1 вересня 1971 року пролунав перший дзвоник і заняття в новій школі розпочалися. 

В 70-х роках при школі працював консулат пункт Жмеринської середньої заочної школи і понад ста чоловік отримали атестат про середню освіту. 

   В 80-ті роки директором школи була Шмаль Ніна Альбівна. З допомогою завідуючого районного відділу освіти Антонюка Михайла Петровича ставить за свою мету - побудувати в школі спортивний зал. Продовжували її роботу директори Войтюк Раїса Петрівна, Стефанович Олена Володимирівна. В будівництві спортивного залу брати участь і батьки, і жителі села та керівництво колгоспу. 

     Учні школи показували гарні результати в навчанні, спорті, туризмі, праці. За зароблені гроші учні два рази відпочивали на березі Чорного моря, побували на екскурсії в місті Ленінграді, Львові, Києві, Вінниці. Про високі досягнення школи говорить той факт, що школа на протязі трьох років займала перші місця в районних конкурсах серед восьмирічних шкіл. 

       В 90-х роках школа стала дев’ятирічною , а потім змінила свою назву на Рівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів. 

В 90-х роках вершиною спортивної слави стала Рівська школа. Волейбольні, баскетбольні, футбольні команди (тренер Ковальчук О. П.) завжди займали призові місці на районних змаганнях брали участь в обласних змаганнях в Калинівці, Ямполі, Козятині. 

     В 2003 році Рівська школа відзначала 110-річницю заснування. 
    На святкування були запрошені Рівський голова Горбачов С. В., начальник відділу освіти Гулько Василь Іванович, заступник голови Жмеринської районної адміністрації з гуманітарних питань Сахно Олександр Володимирович. 

Були запрошені випускники всіх років, які навчалися в цій школі та директори різних часів і поколінь: Левенчука Іван Порфирович, Зелений Василь Михайлович, Шаповалюк Поліна Павлівна,  Шмаль Ніна Альбінівна, Войтюк Раїса Петрівна, Стефанович Олена Володимирівна, Мороз Володимир Борисович,  Баюк Олександр Петрович. 

    Запрошували вчителів-ветеранів, які протягом багатьох десятиліть віддавали учням свої знання, серця і уміння:  Співак Ніна Ісаківна, Заболотнюк Євгена Петрівна, Ковальчук Олександр Павлович, Захарчук Анатолій Степанович, Стефанович Олена Володимирівна.

Шмаль  Ніна  Альбінівна

 

     Відмінник  освіти України, вчитель-методист.  Закінчила Уманський педагогічний інститут у 1974 р., за фахом вчитель біології та хімії. По закінченню інституту, працювала вчителем біології та заступником директора з навчально-виховної роботи в Носковецькій середній школі  Жмеринського району.  

     З 1979 по 1985 роки – директор Рівської ЗОШ І-ІІ ст. Жмеринського району та вчитель хімії і біології.   

    За період роботи директором, школа стала кращою в районі, щорічно займаючи перше місце серед інших шкіл. За період перебування на посаді директора школи Ніна Альбінівна здійснила капітальний ремонт приміщення, чудово та по сучасному були оформлені навчальні кабінети, побудовано нові господарські приміщення, було встановлено парове опалення, школу було забезпечено сучасної навчально-матеріальною базою. Також був побудований новий спортивний та ігровий майданчики,  розбиті зразкові навчально-дослідні земельні ділянки та створено живий куточок (30 кролів). Не кожна школа могла таким похвалитись в той час. Про високу результативність навчально-виховної роботи закладу свідчать перемоги учнів у районих та обласних олімпіадах з хімії, математики, української мови, біології та у різноманітних     спортивних змаганнях, оглядах художньої самодіяльності

      З 1985 по 1999 роки  очолювала відділ освіти Жмеринської міської ради (теперішнє управління освіти Жмеринської міської ради). Досвід управлінської діяльності Шмаль Н. А. був схвалений колегією управління освіти інауки Вінницької облдержадміністрації (Протокол №2 від 27.07.1995р.)

     З 1999р. по даний час  очолює методичну службу Вінницької обласної станції юних натуралістів(зав.відділом інформаційно –методичної роботи), є лектором на курсах при КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», веде «Факультет громадських професій» у Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжі за власною навчальною програмою.

eAtexcrrJEw.jpg
РОЖОК МИХАЙЛО  ВОЛОДИМИРОВИЧ
    Вчитель фізичної культури та основ здоровя.
  Освіта вища. Закінчив Вінницький державний педагогічний інститут імені М. Островського.  В школі працював з 2013 по 2018 рік. 
img090.jpg
СОБЧИШИН ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
    Вчитель музичного мистецтва.
  Освіта вища. Закінчив Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Грушевського.  В школі працював з 2017 по 2018 рік. 

Вчителі, які раніше працювали у школі

bottom of page